Balıkesir

Balıkesir Valisi Yazıcı karne dağıttı

Balıkesir’de 184 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Gaziosmanpaşa ilkokulundaki karne dağıtım törenine katılan Vali Ersin Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 15 tatilde ödev vermeyin duyurusu üzerine öğrencilere ödev verilmediğini belirtti.

Bu süre zarfında öğretmenlerin ve öğrencilerin iyice dinlenmesi gerektiğini aktaran Yazıcı, şunları kaydetti:

“184 binden fazla öğrencimiz ve 14 bin civarında öğretmenimiz bugün itibariyle tatile çıkıyorlar. Özellikle öğretmen arkadaşların çok güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum. Çünkü ikinci dönem onlarla birlikte yeni bir heyecanla yeni şarj olmuş şekilde yeni yelkenlere adım atmak anlamında, ilerlemek adına öğretmenlerimizin özelikle bu 15 günde dinlenmelerini istiyorum. Bugün karneleri verdik öğrencilerimiz tatile çıkacak. Bu süre zarfında en iyi dostları kitaplardan uzaklaşmalarını istemiyoruz. Tatil süresince mutlaka kitap okumalarını tavsiye ediyorum.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekaikafaoğlu da, “Bu öğrenci kardeşlerimiz de tatillerini mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirsinler. Gönüllerince de tatil yapsınlar dinlensinler.” dedi.

İl Milli Eğitimi Müdürü Yakup Yıldız da, öğrencileri 15 günlük zaman zarfında ailelerine emanet ettiklerini ve 2. yarı yılda eğitimin kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

AA

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com